سایز ساک دستی داخل کابین هواپیما

airlinecabinsize

یک استاندارد خاص یا بین‌المللی برای ابعاد ساک‌های دستی که مسافران مجاز به حمل آنها به داخل کابین هواپیما هستند وجود ندارد. هر خط هوایی قوانین خودش را در خصوص ابعاد، تعداد و وزن بار دستی دارد. برای آنکه بتوانید ساک دستی با ابعاد مناسب برای حمل به داخل هواپیما انتخاب کنید لیست کاملی از ابعاد و وزن مجاز بار داخل کابین گردآوری کرده‌ایم. در ادامه قوانین و مقررات مربوط به بار داخل کابین بیش از 170 شرکت هواپیمایی در سرتاسر جهان را در یک جدول به‌تفصیل ارائه می‌دهیم.با دلسی ایرانیان همراه باشید.

جدول ابعاد ساک دستی داخل کابین بر اساس شرکت‌های هواپیمایی:

منبع اطلاعات جدول وب‌سایت‌های رسمی هواپیمایی هستند در صورتی که خط هوایی‌ای تغییری در قوانینش ایجاد کند، این سایت مسئولیت عدم تطابق جدول با قوانین به‌روز شده را نمی‌پذیرد. آخرین تاریخ به روز رسانی جدول می 2018 است.

جدول ابعاد ساک دستی
نحوه استفاده از جدول ابعاد:

•    فیلتر بر اساس منطقه (آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا، آسیا/خاورمیانه، آفریقا، اقیانوسیه)
•    امکان مرتب سازی بر اساس نام شرکت هواپیمایی، ابعاد یا وزن
•    گزینه مشاهده اندازه‌ها بر حسب سانتیمتر و اینچ

سؤالات متداول درباره ساک دستی داخل کابین

ساک دستی داخل کابین چیست؟

ساک دستی داخل کابین بر خلاف چمدان اصلی که به قسمت بار تحویل می‌دهید، چمدان کوچکی است که می‌توانید همراه خود به داخل هواپیما ببرید و در محفظه مخصوص بالای صندلی قرار دهید که به آن بار دستی داخل کابین یا کیف و چمدان دستی نیز گفته می‌شود.

ساک دستی داخل کابین باید چه اندازه‌ای داشته باشد؟

پاسخ به این سؤال راحت نیست چرا که ابعاد آن برای هر خط هوایی اندازه متفاوتی دارد. در نتیجه برای تصمیم گرفتن در خصوص ابعاد آن باید به قوانین شرکت هواپیمایی که با آن سفر می‌کنید توجه کنید. البته ما با بررسی بیش از 170 شرکت هواپیمایی در سرتاسر جهان جامع‌ترین جدول اندازه مناسب ساک‌های دستی داخل کابین را جمع آوری کرده‌ایم.

بر اساس قوانین اداره امنیت حمل و نقل ایالات متحده آمریکا (TSA) ساک دستی باید چه اندازه‌ای داشته باشد؟
استاندارد واحدی درباره اندازه ساک دستی در TSA وجود ندارد. فقط باید ساک‌ها در دستگاه‌های پرتوی ایکس بازرسی فرودگاهی جا شوند، هر چند که ابعاد دقیق این دستگاه‌ها در هر فرودگاه متفاوت است.

از قوانین و مقررات شرکت هواپیمایی‌تان در مورد ابعاد، وزن و تعداد اقلام مجاز در ساک دستی پیروی کنید. برای اطلاعات بیشتر به جدول بالا مراجعه کنید.

بر اساس قوانین بین‌المللی ابعاد مناسب ساک دستی چه اندازه‌ای است؟
هیچ استاندارد رسمی بین‌المللی‌ای در این خصوص وجود ندارد. گاهی اوقات در یک شرکت هواپیمایی، قوانین پروازهای بین‌المللی با پروازهای داخلی در این مورد متفاوت است، اما اندازه مجاز همچنان بستگی به خطوط هوایی دارد. در برخی از خطوط هوایی غیر آمریکایی ابعاد مجاز ساک دستی کوچک‌تر از خطوط هوایی آمریکایی است.

اگر در طول یک سفر پروازهایتان با شرکت‌های هواپیمایی مختلف است، ابعاد مجاز ساک دستی در تمام آن خطوط را چک کنید و کوچک‌ترین سایز مجاز را مبنای انتخاب ساک دستی‌تان قرار دهید.

ابعاد ساک دستی باید چه قدر باشد؟
ابعاد ساک دستی با اندازه گیری ارتفاع × عرض × عمق به دست می‌آید. اندازه‌گیری درست چمدان نکته مهمی است تا ببینید که آیا چمدان یا کوله پشتی شما مطابق قوانین شرکت هواپیمایی‌تان مناسب حمل به داخل کابین هست یا نه.
برای اندازه‌گیری ارتفاع چمدان، اندازه‌گیری را از چرخ‌های چمدان تا بالای دستگیره انجام دهید. چرخ‌ها و دسته‌ها برای محاسبه ابعاد باید در نظر گرفته شوند.

دقت کنید که برخی از برندها ممکن است مدل یک چمدان را 56 سانتی اعلام کنند در حالی که در واقعیت این اندازه فقط ارتفاع بدنه چمدان است و چرخ و دسته را شامل نمی‌شود. به خاطر داشته باشید که تنها ابعادی که شرکت‌های هواپیمایی می‌گویند اهمیت دارد.

وزن مجاز ساک دستی چقدر است؟
همانند اندازه، وزن مجاز نیز برای هر خط هوایی متفاوت است. برخی از شرکت‌های هواپیمایی در این مورد سختگیرتر از سایر خطوط هستند. در عین حال خطوط هوایی‌ای نیز هستند که تنها قانونشان در این مورد این است که شما باید بتوانید بدون کمک گرفتن از مهمانداران، چمدان خود را داخل محفظه بالاسرتان قرار دهید.
همیشه بهترین کار این است که وزن مجاز ساک دستی را برای شرکت هواپیمایی که با آن پرواز دارید چک کنید و توجه کنید که آیا این وزن برای ساک دستی و اقلام شخصی باهم است یا برای هر کدام وزن مجزایی در نظر گرفته شده است.

جدول ما شامل محدودیت‌های وزن برای بیش از 170 شرکت هواپیمایی است و شما می‌توانید اطلاعات بیشتر در مورد تعداد اقلام و وزن‌های مجاز را با کلیک کردن بر روی نام شرکت هواپیمایی در آن پیدا کنید.

منظور از اقلام شخصی چیست؟
اکثر خطوط هوایی علاوه بر ساک دستی به مسافران اجازه حمل یک وسیله شخصی را نیز به داخل کابین هواپیما می‌دهند. اقلام شخصی شامل کیف کوچک‌تری مانند کیف پول، کیف دستی زنانه، کیف اداری یا کیف لپ تاپ… می‌شود.

عموماً این کیف باید آن‌قدر کوچک باشد که جلوی پای شما یا زیر صندلی جا بشود، برخی خطوط هوایی درباره ابعاد دقیق و یا وزن مجاز آن قوانینی مجزا از ساک‌های دستی دارند، در برخی خطوط وزن مجاز هر دو آیتم روی هم رفته داده می‌شود و برخی از شرکت‌های هواپیمایی محدودیت وزن برای اقلام شخصی مشخص نمی‌کنند.

چه چیزهایی را در ساک دستی می‌توانیم حمل کنیم؟
وسایل زیادی را مانند لباس، کفش، اکثر وسایل الکترونیکی، لوازم آرایشی و دیگر مایعات با حجم حداکثر  ml100 که در یک کیف پلاستیکی یک لیتری جا بشوند…را می‌توانید در ساک دستی به داخل کابین ببرید. شما همچنین مجاز به حمل یک بطری آب خالی با هر اندازه‌ای هستید، اما بطری باید حتماً خالی باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی